Pojawia się nieoczekiwanie i w najmniej odpowiednim momencie, często utrudniając codzienne funkcjonowanie. Ból głowy, bo o nim mowa, może mieć wiele przyczyn. Zazwyczaj w takiej sytuacji większość osób sięga po leki. Jednak są inne sposoby, które przyniosą Ci ulgę w cierpieniu. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie zioła na ból głowy wybrać.

Jakie są przyczyny bólu głowy?

Rozróżnia się wiele typów bólu głowy, które mogą mieć rozmaite źródła. Do najczęstszych przyczyn należą: zmęczenie, silny stres emocjonalny, problemy z krążeniem mózgowym czy też wahania hormonalne. Dolegliwości bólowe może być spowodowany paleniem tytoniu, nadużywaniem alkoholu lub czynnikami genetycznymi. Często występują przy zapaleniu zatok, infekcjach ucha, przeziębieniach, nadciśnieniu i zwyrodnieniach kręgosłupa. 

Jakie zioła na ból głowy wybrać?

Doskonałą alternatywą dla leków na ból głowy są zioła. Stosowane w rozsądnych ilościach pozwalają uzyskać wiele korzyści i nie wywołują skutków ubocznych. Nie uzależniają i są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Zastanawiasz się, po które warto sięgnąć? Poznaj 5 roślin na dolegliwości bólowe, które przypadną do smaku i zaskoczą Cię skutecznością. 

Mięta pieprzowa zawiera wiele olejków eterycznych, które wykazują działanie lecznicze i zmniejszają ból głowy. Doskonale sprawdza się przy dolegliwościach migrenowych.

Kozłek lekarski, choć nie oddziałuje bezpośrednio na ból głowy, to pomaga obniżać aktywność układu nerwowego. Dzięki temu zmniejsza się uczucie niepokoju. Ułatwia on także odprężenie się i zasypianie. Można go stosować przy dolegliwościach związanych ze zwyrodnieniem kręgosłupa. Przynosi również świetne efekty przy problemach bólowych, które objawiają się pulsowaniem w skroniach.

Kora białej wierzby pomaga łagodzić bóle spowodowane przez stres i zmęczenie. Świetnie sprawdza się przy dolegliwościach bólowych w stanach przeziębienia.

Imbir doskonale sprawdza się przy migrenach, przeziębieniach i infekcjach zatok. Obkurcza naczynia krwionośne, dlatego też zalecany jest przy bólach miesiączkowych. 

Melisa przynosi ulgę w bólu głowy wywołanym zmęczeniem i stresem. Zawarte w niej olejki eteryczne wykazują działanie uspokajające.