Szybkie tempo życia, stres i brak zbilansowanej diety może powodować niedobór witamin czy minerałów. Wówczas warto sięgnąć po odpowiedni suplement, który ma na celu ich uzupełnienie. Na rynku dostępny jest cały wachlarz preparatów witaminowych, które są produkowane w postaci tabletek, kapsułek, proszków czy płynów. Zastanawiasz się, czy suplementy są zdrowe? Czytaj dalej, a dowiesz się, o czym musisz pamiętać, zanim zaczniesz je przyjmować.

Czym są suplementy diety?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami suplement diety to środek spożywczy, który w składzie zawiera jedną lub więcej witamin i minerałów. Dodatkowo może mieć różne wyciągi roślinne. Musi być stosowany w odmierzonych i określonych ilościach. Warto pamiętać, że suplementy nie są lekami, gdyż nie pełnią funkcji leczniczej. Sprzedawane są bez recepty.

Kiedy warto sięgnąć po suplementy diety?

Istnieje wiele okoliczności, w których należy rozważyć przyjmowanie suplementów diety. Suplementacja jest konieczna, gdy:

– prowadzisz niezdrowy tryb życia;

– rośnie zapotrzebowanie składników odżywczych, np. w czasie ciąży lub karmienia piersią;

– intensywnie uprawiasz sport;

– zmagasz się z częstym infekcjami;

– zauważysz osłabienie paznokci i włosów czy pogorszenie stanu skóry;

– chcesz pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Czy suplementy są zdrowe?

Aby suplement diety został uznany za zdrowy, powinien zawierać naturalne składniki w postaci ekstraktów roślinnych. W jego składzie nie znajdziesz zbędnych sztucznych konserwantów, barwników i aromatów. Taki preparat jest łatwiej przyswajalny przez organizm. Można go stosować, aby poprawić samopoczucie, pamięć, koncentrację, pracę mięśni czy krążenie mózgowe. Odpowiednio dobrany nie będzie negatywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu.

Z dzisiejszego artykułu dowiedziałeś się, o czym musisz pamiętać, zanim zaczniesz przyjmować suplementy. Wiesz już też, czy są zdrowe dla organizmu. Jeśli szukasz skutecznych i sprawdzonych preparatów, zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu. W ofercie znajdziesz suplementy, które stanowią unikalne kompozycje ekstraktów ziołowych opracowanych na podstawie receptur mongolskich i tybetańskich. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować!